אודות

ספק סביר” הינה תוכנית אינטרנט (פודקאסט) לנושאים סקפטיים-מדעיים, עם מיקוד ישראלי. התוכניות יעסקו בחשיבה ביקורתית, השיטה המדעית, בחינת סוגיות פסאדו-מדעיות, חדשות מדעיות, והכל באריזה כיפית וחברית.
תחשבו עלינו כעל “מפצחי המיתוסים”, רק בלי תקציב.

פודקאסט? מה זה פודקאסט?

פודקאסט הוא מעין תכנית רדיו או טלוויזיה, שמפורסמת באינטרנט, ומופקת, במקרה הספציפי הזה, על ידינו. היות והתוכנית מוגשת כקובץ פשוט, ניתן להוריד אותו למחשב, להעלות אותו לטלפון / לנגן MP3 החביב עליכם, ולהאזין לנו בזמן ובמקום שנוח לכם.

פודקאסטים בעולם הולכים ותופסים מקום של כבוד כאלטרנטיבה רעננה לטחינה הריקה והאינסופית של להיטים ברוב תחנות הרדיו, בעזרת שילוב מנצח של תוכן איכותי, הגשה אינטימית ונוחות שימוש גבוהה. אנחנו מזמינים אתכם להצטרף ולהנות.

‎ואם אתם רוצים, תוכלו לשמוע את ההסבר הזה מנינג'ה.

איפה אפשר למצוא את תוכנית "ספק סביר"?

אפשר למצוא את כל התוכניות ממש פה באתר, ולהנות מדיוני התגובות, ומקישורים לנושאים שסקרנו בכל תוכנית. במקביל, אפשר להאזין לתוכניות ישירות דרך castBox וב-iTunes.

מי אנחנו?

אנחנו קבוצה של סקפטים חובבים, שרואים בחשיבה ביקורתית ומדעית את ההמצאות הטובות ביותר של המין האנושי, ונלהבים לחלוק אותה איתכם. ביננו יש כמות צנועה של ידע כללי בחשיבה ביקורתית, פילוסופיה של המדע, ונגיעות לתחומים מדעיים עצמם, והרבה הומור, וכוונות טובות.

ירון אסא: בודק אוטומציה, נלהב ממדע, טכנולוגיה, וכמה מדהים העולם שסביבנו יכול להיות, אם רק מסתכלים דרך המשקפיים הנכונים. גילה לאחרונה שיש לו ס’ שורקת, ולא בטוח איך הוא מרגיש לגבי זה.
לירון ערוץ יוטיוב למדע פופולארי ותרבות אינטרנט באווירה מבודחת – בקירוב גס

ברק ניצן: לא יודע

ערן אבירם: חובב משחקי לוח, מחשב ותפקידים, העורך הראשי של התרגום של מבוכים ודרקונים ומגזין הפאה ה-21, ובעל ספריית משחקים מכובדת משל עצמו, תודה רבה. לשעבר כתב ועורך באתר המשחקים הישראלי Vgames.co.il, ומהבעלים של חנות המשחקים טקטיקה ז"ל. מנחה זה 17 שנה, עד כה ללא נפגעים.

אביב אור: מעצבת לאינטרנט ביום ומאיירת קומיקס בלילה. נכנסה לכל עניין המדע והחשיבה הביקורתית לפני זמן לא רב, הרבה בזכות הפודקאסט The Skeptics' Guide to the Universe, ומאוד מרוצה להיות קשורה למציאות ולנהל את החיים על בסיס עובדות ולא סיפורי-מעשיות. שזה לא מפתיע, כי היא מזל שור

ליאורה לוי:

ימאית, לא אומרת הלל על המוגמר, רעיונאית, יוצרת מתנות ייחודיות

שני אבני: תומכת

כולנו נתמכים ונעזרים באנשים נהדרים נוספים, שלא נציין בלי הסכמתם המפורשת 🙂

על סקפטיות וחשיבה ביקורתית – בקצרה

סקפטיות (או בעברית – ספקנות) וחשיבה ביקורתית הינן שיטות נהדרות להבין מה לעזאזל קורה בעולם.
קצת פחות בקצרה, וקצת יותר ברצינות – כאן.

זכויות יוצרים והפצה

אלא אם מצויין אחרת בנוגע לפריט מסויים, כל התכנים השייכים ל"ספק סביר" חופשיים להפצה תחת רישיון ייחוס-שיתוף זהה.

פודקאסט זה לחלשים – איפה עוד אפשר לפגוש את ספק סביר?

לרוב אנחנו שותפים לארגון ערבי ספקנים בפאב בת"א, ותוכלו למצוא אותנו שם.

מעבר לכך, נשמח את תזמינו אותנו להרצאה כיפית.

קפוץ למעלה