כפי שמי שזה מעניין אותו אולי כבר יודע, אנחנו מקליטים את הפודקאסט באוזניות אישיות בחיבור USB. לצערנו (או שלא), זאת הדרך השפויה היחידה שמצאנו לאזן בין איכון קול סבירה, לבין אפשרויות עריכה וביטל הד מתקדמות יחסית.

אחד מהחסרונות בבחירה באוזניות USB הוא מחירן הגבוה יחסית (~150-200 ש"ח לאוזניה. מחיר זעום יחסית לציוד מקצועי, אבל מחיר משמעותי באופן אבסולוטי), ולכן כאשר אחת מהן מתקלקלת אנחנו לא מרוצים, בלשון המעטה.

לאחרונה רצינו להחליף את אחת האוזניות שהתקלקלו, ובחרנו שלא ללכת על הדגם המוכר לנו (Microsoft LX-300), אלא על דגם של Logitec, שאמור להיות טוב ואמין יותר. לצערנו, התברר כי תוכנת GarageBand בה אנחנו משתמשים להקלטות לא יכולת להקליט בו זמנית את שני סוגי האוזניות בגלל קצב הדגימה השונה שלהן (Logitec עובדת ב-28-32K ו-Microsoft ב-41-44K).

כבדי לב שבנו לחנות באג בה נקנו האוזניות (בקניון עזריאלי), וניסינו להסביר למוכר כי בשום מקום ע"ג האריזה לא צויין קצב הדגימה, ולכן לא יכולנו לדעת כי האוזניות לא יהיו שמישות מבלי לפתוח את האריזה ולנסות אותן בפועל. פה, בניגוד לכל הציפיות, מצאנו אוזן קשבת. המוכר ביקש אישור מיוחד ממנהל החנות, וביצע עבורינו החלפה לאוזניות Microsoft ללא כל עלות, על אף שבפועל האוזניות שהחזרנו כבר לא ישמשו אף אחד.

אנחנו רוצים לנצל את ההזדמנות ולהודות גם למוכר שלא דחה אותנו על הסף, וגם להנהלת החנות שהייתה קשובה, ונהגה בנו לפנים משורת הדין.